על מקוריים וחיקויים- איך נדע לזהות שהשעון שלנו מקורי?

אחת הבעיות הכי גדולות בעולם השעונים היא זיוף וחיקוי של מותגים ידועים. איך נדע לזהות שהשעון שלנו מקורי? לפניכם מידע שימושי.

לצערנו אין כמעט מוצר שלא ניתן לזיוף החל מג'ינס ליוויס ועד שעון Alpah Traveller מקורי. הבעיה היא לא רק במזייפים אלא גם בלקוחות שמשתפים פעולה עם ההונאה הזו. מבחינתם הם יכולים לענוד שעון חיקוי ולספר שהוא מקורי, מי יודע לזהות?

מסתבר שחנויות ומשווקים העוסקים בשעוני יוקרה, יודעים להבחין מיד בזיוף, אבל לא אדם מן הישוב. לעתים הזיוף כל כך מינורי ולא שקוף וזו הסיבה שלקוחות רבים נופלים בפח ורוכשים שעון מזויף. אז איך תוכלו לדעת אם שעון מקורי?

מחיר זול- שעון מזויף!

לשעון מקורי יש מחיר ממש כמו כל מותג, ולכן כולם כבר יודעים שמותגים עולים יותר ממוצרים מקבילים משום שמדובר גם על איכות. אז איך נדע לזהות שהשעון שלנו מקורי? אם אתם למשל הולכים לקנות שעון לגבר  OBSERVER – LINK שמחירו כ-700 ₪ ומנסים למכור לכם אותו במחיר הנמוך משמעותית ממחירו בשוק- מדובר חיקוי ובזיוף. 

דבר נוסף שיש לשים אליו לב היא דווקא האריזה. ידוע כי מותגים באים באריזות מכובדות כמותם. והמעצבים של מותגים, כולל שעוני כריסטיאן פול, ילכו על אריזה שיהיו בה כמה אלמנטים מאוד קשים לחיקוי. גם חוסר ההתאמה באריזה עלול לגרום למסקנה שמדובר לא רק באריזה מזויפת אלא גם במוצר עצמו.

הרבה פעמים אפשר להבין שהשעון מזויף, כי הקופסה נסגרת כמו שרוול (מה שלא קיים באריזות של שעוני יוקרה מקוריים) ואין התאמה בין המכסה והקופסה של השעון, או שהם עשויים מחומר זול ולא איכותי וקשיח, או שהם לא מתלבשים נכון אחד על השני.

על איזה כרית השעון מתקתק?

עוד דרך טובה לדעת אם שעון מקורי בדרך כלל בתוך קופסה של שעון יוקרה, יש תמיד כרית עליה מונח השעון. שימו לב אם הוא זז או מתנדנד, או אם הכרית דקה ולא איכותית. זה מעיד על זיוף.

בנוסף שעון מקורי עטוף בניילון מגן, מצורפת לאריזה חוברת הוראות וברקוד.  שם המותג חייב להופיע עליו במיקום מסוים ובפונטים מסוימים. הוא צריך להיות ברור, לא עקום ולא מטושטש עם מרווחים שווים ונקיים בין אות לאות. זהו הלוגו של השעון והוא חייב להיות אסתטי ומושלם. כל סטייה של האותיות מעידה על זיוף.

אלמנט נוסף לדעת אם שעון מקורי הוא מיקום התאריכון. הוא אמור להופיע בדיוק במרכז הריבוע ובצורה ברורה ואסתטית. אם מציגים לכם שעון שהתאריכון שלו לא ברור, לא קריא ולא באמצע וכזה שצריך לכוונן אותו- זהו חיקוי.

שעון יוקרה חשוב לומר מהווה כמו מוצרים אחרים, סמל סטטוס. מי שרוכש שעון יוקרה, רוצה להעביר מסר מסוים על עצמו ומוכן לשלם על כך. כאשר הוא רוכש סמל סטטוס מזויף, הוא נפל בפח.